Forum Recz Strona Główna Recz
Forum dyskusyjne Recza
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KWW Rozwój Recz-Gmina
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Recz Strona Główna -> Forum Recza - wej?cie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedna uwaga.
Wielu narzeka na obecna ekip?, ze nic nie zrobi?a i ze w ogóle to jest be.
W zwi?zku z tym zastanawia mnie jedno - dlaczego kontrkandydaci obecnego Burmistrza tak ochoczo si?gaja do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego opracowanego przez obecna ekip? i zatwierdzonego do realizacji przez by?? juz Rad?.

A moze tak troch? w?asnej inwencji panowie kandydaci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Stworzenie warunków dla wybudowania supermarketu w stylu (LIDL,Netto,Biedronka) na terenie uzbrojonym w czworok?cie ulic Srebrna, Cicha, Promenada,S?oneczna nie tylko z artyku?ami spo?ywczymi


Mo?e wydawa? si? to fajnym pomys?em, ale w rzeczywisto?ci podnosi to bezrobocie oraz sprawia, ?e pieni?dz nie kr?ci w naszych kieszeniach tylko wyp?ywa poza nasze miasteczko, a o to nam przecie? nie chodzi. Dlaczego? Recz naszprycowany jest ma?ymi wa?ywniakami i odzie?owcami + par? kiosków. Gdy postawimy supermarket jednej z wymienionych sieci, wiele z tych sklepów upadnie redukuj?c liczb? zatrudnionych ?rednio o 3 osoby na jednym sklepiku. Upadn? prawdopodobnie nie tylko sklepy z okolicy tego czworok?ta, ale równie? kilka innych (w tym ciuchowce). Jako, ?e Recz jest niewielki, sklep zatrudni max 15 osób. Wielu przejezdnych wizytatorów z 10tki zamiast chodzi? na obiad do Bigbaru czy Jokeya, kupi sobie dro?d?ówk? i konserw? na drog?. Najgorsze jest jednak to, ?e wydane tam pieni?dze pójd? spowrotem do centrali sieci, zamiast zosta? w i tak nie za bogatych reczowskich kieszeniach.

To by?a wizja optymistyczna. Teraz pesymistyczna. Po kilku latach oka?e si?, ?e nie opyla si? interes supermarketu w Reczu (ludzie z Choszczna nie przyjad?, z wiosek o?ciennych raczej te? nie, bo po co jak mo?na jecha? do Choszczna tam gdzie jest >5 marketów) i zostanie on zamkni?ty. W tym momencie zwalniamy zatrudnione osoby a barak po markecie straszy? b?dzie d?ugie lata - no ale b?dzie gdzie urz?dza? libacje!
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ja13



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 32

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat,,Najgorsze jest jednak to, ?e wydane tam pieni?dze pójd? spowrotem do centrali sieci, zamiast zosta? w i tak nie za bogatych reczowskich kieszeniach''.
Je?eli naszych sklepikarzy i ich kieszenie nazywa si? biednymi ludzmi to gratuluje co maj? powiedzie? inni.
Mieszka?cy gminy w wi?kszo?ci nie s? zamo?ni ale umi? liczy?. Je?eli ma mo?liwo?? naby? towar za 30% taniej to 30% zostanie mu w miesi?cznym bud?ecie domowym na inne cele.Z tymi ciuchowcami to przesada. Nie otworz? przecie? ciuchowca w markecie. Je?eli chodzi o zatrudnienie, to mo?na zawrze? z marketem warunkow? umow? o zatrudnieniu ludzi wy??cznie z terenu gminy(ekspedi?tki, kierowcy, zaopatrzeniowcy,dozorcy, ochrona itp.) Market nie upadnie w Choszcznie jest ich 5 i maj? si? dobrze. Sam osobi?cie raz dwa razy w miesi?u robi? wi?ksze zakupy w Choszcznie bo to mi si? op?aca.
I jeszcze jedno. Ten temat b?dzie powraca? zawsze jak budowa hali sportowej. Market jest dla ludzi potrzebny.
Wybudowanie marketu jest obecnie potrzeb? czasu. Nieuniknion?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Wybudowanie marketu jest obecnie potrzeb? czasu. Nieuniknion?."- a to ciekawe - market albo zycie
Very Happy
Bardzo mnie intersuje w jaki sposob wlasciciele sieci handlowych ( duzych)
na jakich zasadach i za ile wejda do Recza.
Co? mi sie zdaje ?e oni potrafa liczy? i z sentymentu do Recza raczej nie wejd?.
Cos mi sie zdaje ?e to marzenie W.M.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja13 napisał:
Je?eli naszych sklepikarzy i ich kieszenie nazywa si? biednymi ludzmi to gratuluje co maj? powiedzie? inni. Mieszka?cy gminy w wi?kszo?ci nie s? zamo?ni ale umi? liczy?. Je?eli ma mo?liwo?? naby? towar za 30% taniej to 30% zostanie mu w miesi?cznym bud?ecie domowym na inne cele.Z tymi ciuchowcami to przesada. Nie otworz? przecie? ciuchowca w markecie. Je?eli chodzi o zatrudnienie, to mo?na zawrze? z marketem warunkow? umow? o zatrudnieniu ludzi wy??cznie z terenu gminy(ekspedi?tki, kierowcy, zaopatrzeniowcy,dozorcy, ochrona itp.) Market nie upadnie w Choszcznie jest ich 5 i maj? si? dobrze. Sam osobi?cie raz dwa razy w miesi?u robi? wi?ksze zakupy w Choszcznie bo to mi si? op?aca.
Ja13, jeste? bardzo krótkowzroczny, bo te pieni?dze, które zarabiaj? nasi sklepikarze wracaj? z powrotem do kieszeni innych ludzi z Recza oraz w postaci podatków. Nie b?d? Ci t?umaczy? w jaki sposób si? to dzieje, poczytaj troch? i si? zorientuj prosz?. Nie musz? otwiera? ciuchowca w markecie, ?eby ciuchowce upad?y - jak? no pomy?l. 30% taniej?! Sk?d masz te liczby?! Je?eli taka by?aby ró?nica na przeci?tnym towarze, to sam otworzy?bym supermarket. A my?lisz, ?e jak zawrzesz warunkow? umow? z supermarketem, to tylko jedna strona idzie na ust?pstwa?! I jeszcze jedno - Choszczno to miasteczko powiatowe, a Recz - gminne i to nie za du??. Wniosek - kilkukrotnie wi?ksza liczba potencjalnych klientów. I jeszcze jedno pytanie: ile sklepów odwiedzasz, jak jedziesz do choszczna? Tylko jeden? Bo ja 2-3. Ja si? nie uwa?am za speca w gospodarce, ale wiem jak dzia?aj? prawa rynku, bo sam chcia?em i chc? otworzy? w?asn? firm?. Jak my?lisz, dlaczego jeszcze tego nie zrobi?em?
Ja13 napisał:

I jeszcze jedno. Ten temat b?dzie powraca? zawsze jak budowa hali sportowej. Market jest dla ludzi potrzebny. Wybudowanie marketu jest obecnie potrzeb? czasu. Nieuniknion?.
Nie ukrywam, ?e market, a dok?adnie 2 pojawi si? w Reczu w przeci?gu 10-20 lat. Oprócz tego zostanie tylko jeden sklep - jaki? nocny z alkoholem. S?k w tym, ?e ludzie w ci?gu tych 10-20 lat te? si? przekwalifikuj?, tak ?e 80% b?dzie ?wiadczy?o us?ugi, wtedy b?dzie tutaj miejsce na supermarket, a nawet 2 LIDL i ALDI Smile I nie porównywa? bym marketu do hali sportowej. Nie odpowiadam na pytania dlaczego.
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ja13



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 32

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcia?bym zaj?c swoje stanowisko poruszone w temacie ,,wie?ci z kampanii''
Zgadzam si? z opini? ,,loiigzmieen''a w zupe?no?ci.
Radny ,,uczciwy Radny'' jest zaj?ciem spo?ecznym nie dla pieni?dzy ale dla ludzi, dla zaistnienie, dla pomocy wyborcom którzy go wybrali, o czym niestety zapomina si? tu? po wyborach.
Podam przyk?adowe diety u nas i w gminach o?ciennych. Dane na stronie internetowej UM Recz.
-Barlinek - 659,20 rycza?y miesi?czny
-Bierzwnik - 312,00 rycza?t miesi?czny
-Drawno - 264,00 rycza?t miesi?czny
-Sucha? - 100,00 za ka?de posiedzenie
-Kalisz Pom. - 298,00 miesi?cznie
-Pe?czyce - 105,00 za posiedzenie
-Recz
- 63,00 za udzia? w komisji
- 84,00 za udzia? w sesji
A s? to równie? pieni?dze który ,,dobry Radny'' wydaje i na dojazd od UM i do innych wiosek w celu za?atwiania spraw wyborców.
Ale stanowiska te obsadza si? dla pieni?dzy niestety
I tu racj? ma Radek1. S? osoby które kandyduj? na Radnych tylko dlatego, ?e w Urz?dzie lub jednostce podleg?ej pracuje osoba bliska.
I jeszcze ma?a dygresja:
Najbardziej intensywn? kampani? przedwyborcz? prowadzi osoba która nie kandyduje nigdzie.
Ta nasz s?ynny Bolo. Miota si? pomi?dzy kandydatami, dyskutuje i namawia aby nie daj Bo?e na stanowisku pozosta?a nie mniej s?ynna Pani Skarbnik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Recz
- 63,00 za udzia? w komisji
- 84,00 za udzia? w sesji

Szanowny kolego, masz nie?cis?e informacje. Radni Recza tez otrzymuja rycza?t miesieczny. A z tego co wiem radni ze wsi otrzymuja zwrot kosztów dojazdu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w uzupe?nieniu.
Zajrza?em na BIP Recza. Jest tam uchwa?a Rady z 29.06.2005 r zgodniez która radni otrzymuja rycza?t miesieczny 250 z? a przewodniczacy komisji 280 z?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ja13



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 32

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam otworzy?em stare dane.
Ale tym bardziej ?wiadczy to dobrze o niektórych kandydatach na Radnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dakko
Site Admin


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 64

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radek1 napisał:
Zajrza?em na BIP Recza. Jest tam uchwa?a Rady z 29.06.2005 r zgodniez która radni otrzymuja rycza?t miesieczny 250 z? a przewodniczacy komisji 280 z?.
Nale?y doda?, ?e za nieobecno?? na sesji, b?d? komisji dieta zmniejszana jest o 1/3.
Rada Miejska wprowadzi?a rycza?ty diet na pocz?tku 2005 roku, by zapobiec zwo?ywaniu "sztucznych" posiedze? komisji. Wiele spraw mo?na omówi? na jednym posiedzeniu, a tymczasem zdarza?o si? kilka posiedze? w miesi?cu - oczywi?cie za ka?de posiedzenie dieta. Ewidentnym przyk?adem by? grudzie? 2004. A wówczas kto zgarn?? najwi?cej kasy?... Znowu kto? napisze, ?e si? czepiam. Ale mo?ecie to sprawdzi?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zacz??e? to sko?cz, b?d? m??czyzn?. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dakko
Site Admin


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 64

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postaram si? to sprawdzi? i poda? konkretne kwoty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szubi



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 4

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz zaraz z tego co wiem to najwi?ksz? kas? robi Pan przewodnicz?cy rady miejskiej bagatela 1900z? miesiecznie, biprac pod uwage ze jest jakies 5 sesjii w roku hmm dakko policz i podaj kwoty skoro sie zobowiaza?e?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ja13



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 32

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 4:51 pm    Temat postu: Informacja KWW Rozwój Recz-Gmina Odpowiedz z cytatem

Nie jest tajemnic?, o czym ca?a gmina wie, ?e w dniach wyborów do samorz?du dochodzi do nieprawid?owo?ci i ?amania prawa wyborczego we wsi Pomie?, a mianowicie o post?powanie kandydata na radnego Pana M.
Cz?stowanie napojami wyskokowymi i dowo?enie wyborców do lokali wyborczych. Informacje nap?ywaj? od mieszka?ców wsi Pomie?.
Wobec takiego post?powania KWW Rozwój Recz-Gmina sk?ada stanowczy protest i apeluje o zaniechanie takich praktyk. Istniej? realne przes?anki, ?e do takich sytuacji dojdzie i obecnie. Ostrzegamy, ?e wystawimy odpowiednie osoby z aparatami fotograficznymi i w razie z?amania prawa wyborczego z?o?ymy stosowny protest do s?du.
KWW Rozwój Recz-Gmina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dakko
Site Admin


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 64

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szubi napisał:
Zaraz zaraz z tego co wiem to najwi?ksz? kas? robi Pan przewodnicz?cy rady miejskiej bagatela 1900z? miesiecznie, biprac pod uwage ze jest jakies 5 sesjii w roku hmm dakko policz i podaj kwoty skoro sie zobowiaza?e?
Nie 1900, tylko 1060 je?li dobrze pami?tam, a w tej chwili nie chce mi si? grzeba? w protoko?ach. Zreszt? mo?esz to sprawdzi? na stronie http://www.bip.recz.pl
Poza tym 1000 z?. diety przewodnicz?cego uchwali?a Rada poprzedniej kadencji dla pana Józefa Romanowskiego, który wówczas t? funkcj? pe?ni?. W tej kadencji dieta, o której pisz? nie uleg?a zwi?kszeniu (chyba tylko o % inflacji, czyli te 60z?.). Powiem jeszcze tyle, ?e by?y przewodnicz?cy - Grzegorz Adamiak, który startowe? z Ruchu Spo?ecznego Gminy i Miasta Recz, za swoj? diet? ufundowa? stypendium naukowe dla wybitnie uzdolnionej uczennicy gimnazjum oraz sponsorowa? wiele imprez sportowych. Czy robi? to jego nast?pca? Nie wiem, nie rozmawia?em z nim na ten temat.
A przewodnicz?cy Rady, mo?esz mi wierzy? lub nie, ma sporo pracy. W okresie mi?dzy sesjami, nie tylko na sesjach.
Dodam te?, ?e jako radny równie? i ja przeznaczy?em ponad 500 z?. z diet na zakup sprz?tu sportowego dla SP i Gim. Czy post?powali tak inni radni? Nie wiem, nie chwalili si?.
I jeszcze jedno - piszesz 5 sesji w roku. No to sk?d wzi??o si? ich 38 w 4 lata?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Recz Strona Główna -> Forum Recza - wej?cie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group