Forum Recz Strona Główna Recz
Forum dyskusyjne Recza
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

LiNUX / UNiX / *e?BSD

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Recz Strona Główna -> Forum Recza - wej?cie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 11:10 pm    Temat postu: LiNUX / UNiX / *e?BSD Odpowiedz z cytatem

Cze?? Reczanie!

Nie zdziwi? si? jak ten post bez odpowiedzi pójdzie na samo dno tematów, ale mimo tego zapytam... Czy kto? z Was zainstalowa? (a mo?e nawet u?ywa?!) LINUXa na swoim komputerze domowym?
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ja13



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 32

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 5:56 am    Temat postu: LINUX Odpowiedz z cytatem

Linuxa mo?na ?ci?gn?? z internetu za darmo wpisuj?c ,,dobre programy" Kto pracowa? na Windzie i porówna oba systemy ten zauwa?y ró?nic?. Oba systemy maj? takie same zabezpieczenia i niczym specjalnie si? dla laika nie ró?ni?. I Linux na swoich hakerów Ja osobi?cie wole Winda. Kwestia przyzwyczajenia. Ale niestety trzeba wysup?a? 360 z?. za program.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!

Dzi?ki za szybk? odpowied? Ja13!

Linux jest systemem serwerowym wywodz?cym si? z Unixa, co sprawia, ?e jego poziom zabezpieczenia oraz stabilno?? s? o wiele wy?sze ni? cokolwiek z Microsoftu (czy Apple'a).
Poprostu ewolucja Smile Nie do ko?ca rozumiem, czy t? ró?nic? w ko?cu widzisz czy nie, ale mniejsza o to.

Linux gurus dajcie o sobie zna?!
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ja13



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 32

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mia?em go rok temu. Widocznie Linux poszed? ostro do przodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Ja13,

Obawiam si?, ?e to nie kwestia roku tylko 20 lat w przypadku Linuxa i 40 lat w przypadku Unixa. Mimo wszystko, nie przejmuj si? je?eli mia?e? problemy. To nie s? system dla ka?dego. Pozdrawiam!
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze?? Reczanie!

Tak jak podejrzwa?em mój temat poszed? na samo dno, ale widz?, ?e od czasu do czasu kto? to próbowa? czyta?, wi?c ci?gle nie trac? nadzieji. Mam pewn? propozycj?: W ci?gu tygodnia nast?puj?cego po wyborach samorz?dowych mo?emy u??dzi? install-party w big barze. Ka?dy kto chce mie? Linuxa albo inny system operacyjny OPRÓCZ Windowsa na swoim komputerze (2 systemy na raz, tzw dual boot) niech przyniesie swoj? maszyn?. Ja przynios? p?ytki z SUSE Linux 10.1, i rozdam par? Knoppixów dla osób, które s? zainteresowane ale jeszcze nie chc? instalowa? systemu na swoich komputerach. Co Wy na to?
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
damnat



Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 1

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam si?, ?e ci??ko b?dzie przytaszczy? (zwa?ywszy równie? na warunki atmosferyczne... Rolling Eyes ) peceta do big baru Wink Odno?nie tematu: siedzia?em jaki? czas na Mandrivii 2006 - odradzam. Obecnie na "dual boot" mam debiana i musz? powiedzie?, ?e gdybym posiada? dost?p do internetu w domu by?o by to wszystko czego móg?bym oczekiwa? od kompa. Ale linux ma swoje mankamenty: nie ma wsparcia dla AAC, iTunsa, kart graficznych (o ewentualnym graniu w gry mo?na zapomnie? i chodzi mi o "pr?dko??" dzia?ania nie o mo?liwo?? instalacji). Poza tym system Apple'a oparty jest na NetBSD i FreeBSD, a wiec do linuxa mu nie daleko (np. podobnie instaluje si? aplikacje)... Ale wpadn? do big baru zobaczy? kto si? "kryje" pod nickiem loiogzmieen ( z "rozszyfrowania" anagramu wychodzi znana mi osoba, ale nie jestem pewien Twisted Evil ...)
_________________
damnant quod non intelligunt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,

Dzi?ki za odpowied?. Je?eli b?dziesz jedynym zainteresowanym damnant, to mog? si? spotka? u Ciebie w domu aby? nie musia? taszczy? kompa, prawda, albo mo?esz go zataszczy? do mnie (b?dziesz mia? bli?ej ni? do bigbaru) a do bigbaru mo?emy pój?? potem, bo i tak bym po Ciebie wpad?. My?la?em, ?e kto? móg?by by? zainteresowany instalacj? na laptopie albo przywiezie samochodem pud?o, ale to si? raczej nie stanie. Tym nie mniej, nadal zach?cam.
damnat napisał:
Ale wpadn? do big baru zobaczy? kto si? "kryje" pod nickiem loiogzmieen ( z "rozszyfrowania" anagramu wychodzi znana mi osoba, ale nie jestem pewien Twisted Evil ...)
To oczywi?cie ?adna tajemnica, a w bigbarze mo?emy si? spotka? nawet bez wi?kszych powodow.
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
van Raven



Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 4:30 pm    Temat postu: !!pingwin rulezz!! Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najlepszym na razie okazuje si? debian sarge na jajku 2.6, z ch?ci? pozna?bym tajniki slacka. Ale oczywi?cie ka?dy lubi swoje Smile .
Nawiasem mówi?c, z osobistej rozmowy z naszym v-ce Burmistrzem dowiedzia?em si?, ?e gdyby znalaz?o si? kilka (najlepiej kilkana?cie) ch?tnych osób, móg?by zorganizowa? w naszej mie?cince szkolenie z zakresu systemów UNIX-owych.

Co wy na to?

Ja oczywi?cie jestem za.

Pozdro dla wszystkich Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej van Raven,

Ja od Slacka zaczyna?em - jest to nadal jeden z moich ulubionych systemów i oczywi?cie go polecam. Sarge'a zainstalowa?em, ale nigdy nie u?ywa?em go na?ogowo. Ostatnio zainteresowa?em si? Gentoo, cho?by dlatego, ?e sama instalacja jest wyzwaniem, ale niepowtarzalnym do?wiadczeniem, bo wszystko musisz wrzuci? w?asnor?cznie. Jestem certyfikowanym Junior Linux Administrator (certyfikowanym przez Linux Professional Institute) i ch?tnie podejm? si? poprowadzenia wyk?adów i warsztatów, oczywi?cie non-profitowo.
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Recz Strona Główna -> Forum Recza - wej?cie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group