Forum Recz Strona Główna Recz
Forum dyskusyjne Recza
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Baszta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Recz Strona Główna -> Forum Recza - wej?cie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tmr



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 4:26 pm    Temat postu: Baszta Odpowiedz z cytatem

Towarzystwo Mi?o?ników Recza jeszcze we wrze?niu 2006 r. wzi??o udzia? w konkursie o udzielenie grantu na ''Izb? Muzealn? w Punktem Informacji w Baszcie Choszcze?skiej''. Wniosek zosta? zaakceptowany w grudniu 2006 r. i w po?owie stycznia br. zosta?a podpisana umowa na dofinansowanie w wys. 10 tys. z?. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Wk?ad w?asny Gminy (potwierdzony przez samorz?d poprzedniej kadencji) wynosi równie? 10 tys. z?. Za ca?? kwot? mia? by? przeprowadzony I etap remontu Baszty tzn. wykonanie ozdobnych wrót wej?ciowych do obiektu, stolarki okiennej, monta? osprz?tu z o?wietleniem wewn?trz obiektu, szafki rozdzielczo pomiarowej oraz ozdobnej balustrady schodowej na pierwsze pi?tro. Koncepcja by?a zaakceptowana przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Jednak po przedstawieniu koncepcji Burmistrzowi Panu Józefowi Romanowskiemu, w dniu 30 stycznia 2007 r. wypowiedzia? on umow? z TMR na u?yczenie Baszty na ten cel, argumentuj?c, ?e spraw? zagospodarowania Baszty zajmie si? Miejsko Gminny O?rodek Kultury - cytuj?: ''TMR b?dzie mog?o zg?asza? i proponowa? Dyrektorowi MGOK swoje pomys?y na zagospodarowanie obiektu. Je?li b?dzie uwa?a? za stosowne, TMR mo?e nadal pozyskiwa? ?rodki na dalsz? adaptacj? obiektu, za co na pewno spo?ecze?stwo b?dzie wdzi?czne''. Wobec takiego stanowiska Zarz?d TMR jest zmuszony podj?? decyzj? o zwrocie pieni?dzy i rozwi?zaniu umowy o udzielenie grantu na remont Baszty.




Ostatnio zmieniony przez tmr dnia Nie Mar 04, 2007 9:57 am, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toz to skandal. Ludzieeeeeeeeeeeeee kogo w wybraliscie na Burmistrza?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chandler



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 22
Skąd: Recz

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No bo to jest milosc!
Towarzystwo Milosnikow Recza miluje Recz, jak sama nazwa wskazuje.
Burmistrz tez miluje Recz, wiec musi zaistniec element zazdrosci. No bo jak jeden obiekt jest milowany przez dwoje, to musi zaistniec element zazdosci.
Wiec ten, ktory moze wiecej wykancza tego, co moze mniej. Coz taka jest kolej rzeczy. TMR - do piachu!
A tak na powaznie - Pan dyrektor kultury w Reczu nie daje sobie rady z wlasnym budynkiem, a teraz jaszcze dostanie baszte. No coz, panie burmistrzu, najwazniejsze jest zniszczyc Ligusow, czyz nie?
_________________
Chandler
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 1:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- i tak jak w piosence:

Nie ma mi?o?ci bez zazdro?ci,
nie ma zazdro?ci bez mi?o?ci.
Stara to prawda, [...]


i refren:

To mi?o?? zagl?da nam w oczy,
To mi?o?? nie daje nam spa?.
Jest niebem i piek?em rozkoszy,
To ona ubija nam ?wiat.


Ulegam nieodpartej sugestii, ze Violetta Villas napisala ten utwor pod wplywem inspiracji wizyta w Reczu. Jej oryginalny tytul brzmial "Nie ma Recza bez zazdrosci", ale sie nie rymowal.
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

''TMR b?dzie mog?o zg?asza? i proponowa? Dyrektorowi MGOK swoje pomys?y na zagospodarowanie obiektu. Je?li b?dzie uwa?a? za stosowne, TMR mo?e nadal pozyskiwa? ?rodki na dalsz? adaptacj? obiektu, za co na pewno spo?ecze?stwo b?dzie wdzi?czne''
Panie ?o?ski jak Panu nie wstyd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chandler



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 22
Skąd: Recz

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z slyszalem, ze First Lady Recza niektorych ludzi na ulicy nie poznaje. Azaliz to prawda?
A na wycieczce tez byla?
Odpoczela od stresow?
Moze zacznie ludzi poznawac?
_________________
Chandler
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Wto Mar 06, 2007 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrza?em pisma i rozbawi?o mnie to ostatnie, o wypowiedzeniu umowy nieodp?atnego uzyczenia Obiektu Baszty Choszcze?skiej.
Dlaczego zapytacie?
Odpowied? jest prosta gmina nie jest w?ascicielem Baszty i nie mo?e wypowiadac umowy na obiekt który nie jest w?asno?cia gminy.
Baszta stoi na dzia?ce bed?cej w?asnosci? Skarbu Pa?stwa i zarz?dzana jest przez Wojewódzki Zarz?d Dróg w Koszalinie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe, mnie ?mieszy te? ten kawa?ek
Cytat:
[...] za co na pewno spo?ecze?stwo b?dzie wdzi?czne [...]

hehe jasne...

Ale wracaj? do przytoczonego przez Radka kawa?ka - czy to oznacza, ?e burmistrz nie tylko rozczarowa? spo?ecze?stwo niszcz?c inicjatyw? TMR ale te? z?ama? prawo?
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Recz Strona Główna -> Forum Recza - wej?cie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group