Forum Recz Strona Główna Recz
Forum dyskusyjne Recza
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy dzia? na nowym forum recz.com.pl - szukam ch?tnych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Recz Strona Główna -> Forum Recza - wej?cie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 11:41 am    Temat postu: Nowy dzia? na nowym forum recz.com.pl - szukam ch?tnych Odpowiedz z cytatem

Drodzy Reczanie!

Jaki? czas temu pyta?em, czy jest tu kto? zainteresowany Linuxem albo wogóle alternatywnymi systemami operacyjnymi. Teraz poszerzam swoje pytanie.
Mo?e umiesz albo chcia?by? pozna? tajniki:
- elektroniki
- programowania
-> (HTML, PHP, C, PASCAL, BASIC, ShellScripting, SQL ,JavaScript, inne?)
- systemów operacyjnych
- uk?adów scalonych
- robotyki
- co? innego ?

albo je?eli wogóle czasami zadajesz sobie pytanie "jak to dzia?a?" to daj mi cynk,
mo?e razem znajdziemy odpowied?.
A mo?e poprostu masz problem ze swoim komputerem i nie do ko?ca wiesz jak go rozwi?za??

Jestem pewien, ?e dakko udost?pni?by nam ca?y dzia? na recz.com.pl
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dakko
Site Admin


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 64

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawy!
Za?o?? Wam kategori? artku?ów pod dowoln?, wybran? przez Was nazw? oraz kategori? na nowym forum. Zaproponuj nazw?.
Na nowym forum w tej kategorii przydziel? Ci uprawnienia moderatora.
_________________
Ma?o ludzi my?li, ale ka?dy chce mie? swoje zdanie.
G. Berkeley
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki - doceniam to. Nazwa dla dzia?u, która przychodzi mi do g?owy to TECH-GURU

Mam nadziej?, ?e z szybko znajdzie si? kto? z powi?zanymi zainteresowaniami.
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gandalf



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 9

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 9:56 pm    Temat postu: Loiogzmieen Odpowiedz z cytatem

a co sadzisz o dystrybucji ebundu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 12:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc Gandalf,

Ubuntu to w odniesieniu do sondazy internetowych najbardziej rozpowszechniona dystrybucja. Sami developerzy twierdza, ze robia system dla "istot ludzkich", sugerujac
tym samym jego latwosc w obsludze w porownaniu z innymi dystrybucjami.

Moim zdaniem, Ubuntu Linux daje za malo mozliwosci nowym uzytkownikom i nie jest najlepiej udokumentowany. System pakietow oparty jest na Debianie. Ubuntu jest
to dosc mala dystrybucja, przez co nie zawiera wszystkich srodowisk graficznych (bo w Linuxie mozna miec kilka roznych systemow graficznych a nie tak jak w Windowsie - jedno) i jako taki oparty jest na GNOME, a ja wole KDE, co mozna osiagnac instalujac tzw. KUBUNTU.

Dla uzytkownikow rozpoczynajacych przygode z linuxem proponowalbym dystrybucje
SUSE Linux firmy Novell. Pracuje dla nich, ale nie dlatego polecam tego Linuxa. Polecam go, poniewaz jako jeden z niewielu na rynku wykrywa wiekszosc sprzetow automatycznie i od razu go uaktywnia (np. bezprzewodowe karty sieciowe) i zawiera pakiet Open Office, czyli niezbednik dla domowego biura.

Linux SUSE jest dostepny w internecie do sciagniecia za darmo ze strony
http://www.opensuse.org/

Mozna nabyc tez wersje pudelkowa w wysokosci 78Euro
(z ksiazka oraz 90 dniowym wsparciem technicznym)

Ubuntu Linux jest do sciagniecia z
http://www.ubuntu.com/
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 2:07 pm    Temat postu: Konkurs Odpowiedz z cytatem

Drozdy Reczanie!

Dzia? TECH-GURU na nowym forum Recza jest ju? dost?pny. W zwi?zku z tym chcia?em oglosi? ma?y konkurs. Nagrod? w nim b?dzie oryginalna wersja pude?kowa LINUXa openSUSE 10.2 (najnowsze wydanie) o warto?ci rynkowej $59.95. Wersja j?zykowa systemu - dowolna (polski, niemiecki, angielski, chi?ski - j?zyk mo?na zmieni? nawet w trakcie u?ywania systemu!!!), wersja podr?cznika w j?zyku angielskim, ale bardzo prosto opisana. Wersja pude?kowa uprawnia do trzymiesi?cznego wsparcia technicznego przez e-mail lub telefon w ramach problemów z instalacj? i konfiguracj? systemu.

A teraz zadanie do wykonania:

Napisz artyku? (dowolnej d?ugo?ci) opisuj?cy plusy i minusy systemu LINUX oraz podaj
przynajmniej trzy cechy, którymi systemy LINUXowe bij? o g?ow? inne systemy komputerowe. Napisz, czy/(a je?eli tak to w jakiej dziedzinie) Linux mo?e znale?? zastosowanie w ma?ych miejscowo?ciach, a odpowied? uzasadnij.


Swój artyku? opublikuj na http://www.recz.com.pl/forum/ w zak?adce TECH-GURU
Data zamkni?cia napisanych artyku?ów to 31 marca 2007, Niedziela.
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam zielonego pojecia o Linuxie. Ale poczytam i postaram sie cokolwiek napisa?. Z góry ssorrki za b?edy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale zanim cokolwiek napisze stwierdzam, ?e nie ma na ?wicie systemu, który by dzia?a? sam z siebie i nie wymaga? od u?ytkownika cho?by minimum wiedzy.
Windows i Linux to sa dwa rózne systemy i wg mnie porównywanie ich jest bez sensu. Oba systemy maja swoje plusy i minusy i tylko od nas zalezy jekiego systemu b?dziemy u?ywa?. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Radku,

Dzi?ki za odpowied? i sugestie. To co nast?pi zaraz to moja prywatna opinia i w ?aden sposób nie mam zamiaru ni? wp?ywa? na Twoj? - tzn, ?e nie porównywanie ma sensu.

Uwa?am, ?e porównywanie róznych systemów komputerowych ma sens. Tak naprawd? to wierz?, ?e nawet nasza rozmowa o tym czy ma to sens czy nie jest co? warta.

Niektórzy u?ytkownicy naszego forum po raz pierwszy us?yszeli t? nazw? - LINUX.
Wielu zna?o j? wcze?niej ale nie mieli odwagi nigdy Linuxa zainstalowa?.
Inni mieli odwag?, ale nie poszli ju? dalej a jeszcze inni po?ród nas u?ywaj? Linuxa latami.

Chcia?em si? skupi? tutaj na tej pierwszej grupie u?ytkowników, którzy dopiero co si? o tym systemie dowiaduj? - je?eli zach?c? tylko kogo? mo?e nawet do zainstalowania Linuxa to z tego powodu by?o warto o tym troch? podyskutowa? na forum. Je?eli porównamy te dwa systemy, to mo?? kto? stwierdzi, hej - a mo?? warto? Poza tym nie zapominajmy, ?e mo?na bez problemu mie? dwa systemy i wi?cej na jednym komputerze i u?ywa? tego, na który ma si? ochot?.

... i jeszcze jedno! atmosfera w?ród programistów i u?ytkowników Linuxa, czyli tzw. ?rodowiska open source jest bardzo przyjazna i wyluzowana. Poza funkcjonalno?ci? komputera dobrze by?oby przenie?? równie? i j? na nasz lokalny grunt...
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S?ysza?em nazwe LINUX ale jak wcze?niej napisa?em nie mam kompletnie pojecia o dzia?aniu tego systemu.
Nie wiem czy to wynika z braku jakich? szerszych informacji o tym systemie czy tez przyzwyczajenia do Windowsa. Obracam sie ca?y czas w tym systemie i prywatnie i s?u?bowo.Nikt z towarzystwa nawet nie zaj?kn?? si? na temat Linuxa.
A tak na marginesie to taki ze mnie informatyk jak z k.... d.... t...... Very Happy.
Jak najbardziej popieram pomys? dyskusji na forum - tylko zeby dyskutowa? trzeba co? wiedzie?( patrz pierwsze zdanie) .
Bo inaczej bedzie tak jak w tym powiedzeniu " mówi? dziad do obrazu a obraz ani razu".
Licz? ?e w trakcie dyskusji ?ykne troche wiedzy w temacie 9 zreszta pierwsze efekty juz s? - czytam o Linuksie.
Wracaj?c do konkursu - tacy jak ja z uwagi na brak wiedzy sa na straconej pozycji.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A tak na marginesie to taki ze mnie informatyk jak z...


Tutaj na szcz??cie nie o to chodzi. Od razu mówi?, ?e oceniany b?dzie punkt widzenia, przy czym nawet negatywny odbiór Linuxa mo?e zosta? oceniony przeze mnie bardzo pozytywnie, je?eli zostanie odpowiednio ugruntowany.

PS: Zastrzegam tylko, ?e je?eli zawodnik wypowie si? negatywnie o linuksie i wygra konkurs to i tak wy?l? mu Linuxa openSUSE 10.2 a nie windowsa Vist? Wink

Cytat:
Wracaj?c do konkursu - tacy jak ja z uwagi na brak wiedzy sa na straconej pozycji.


OK, konkurs wyszed? troch? spontanicznie, wi?c nie og?osi?em ?adnego statutu czy regulaminu - pozwólcie, ?e b?d? go wymy?la? na bie??co - w ramach potrzeb.

Kod:
0. Regulamin mo?e ulec zmianie, zmieni? mo?e go loiogzmieen.
1. Udzia? mo?e w nim wzi?? ka?dy (bez wzgl?du na wiek, p?e?, poziom wiedzy, kolor skóry, kolor oczu, przynale?no?? etniczn? itp)
2. Prosz? nie robi? plagiatów (w szerokim poj?ciu tego s?owa).
3. Nagrod? g?ówn? jest oryginalne pude?ko z najnowszym na chwil? obecn? wydaniem Linux'a openSUSE 10.2 prosto od firmy Novell. Dla wszystkich u?ytkowników przewidziane s? nagrody pocieszenia. Zwyci?zca otrzymuje nagrod? pocieszenia + nagrod? g?ówn?.
4. Nagroda przychodzi poczt?, z uwagi jednak na poszanowanie anonimowo?ci u?ytkownika zgadzam si? na inne formy dostarczenia nagrody za sugesti? zwyci?zcy.
5. Na ocene sk?ada si? dobry pomys? i zdrowy rozs?dek. Uczestnicy maj? prawo do wyra?ania dowolnej opinii, czy to za czy przeciw. Opinia nie b?dzie mia?a wp?ywu na ocen?. Wp?yw b?dzie mia? sposób jej wyra?enia.

_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Recz Strona Główna -> Forum Recza - wej?cie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group