Forum Recz Strona Główna Recz
Forum dyskusyjne Recza
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mo?e wreszcie jawnie???
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Recz Strona Główna -> Forum Recza - wej?cie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dakko
Site Admin


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 64

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 10:14 am    Temat postu: Mo?e wreszcie jawnie??? Odpowiedz z cytatem

Drodzy forumowicze. Na dobre rozpoczyna si? kampania wyborcza i podobnie jak 4 lata temu najwi?ksze emocje budzi osoba przysz?ego burmistrza.
Ka?dy kandydat musi zdawa? sobie spraw?, ?e od momentu zarejestrowania staje si? osob? publiczn?.
Sko?czmy wi?c z domys?ami i pseudonimami. Piszcie na tym forum u?ywaj?c nazwisk kandydatów, piszcie o tym, co mówi? na spotkaniach, co obiecuj? i co maj? zamiar zmieni?.
Piszcie te?, czego dokonali dotychczas, jaki s? ich osi?gni?cia, jakie maj? kwalifikacje do kierowania gmin?, czyli nami.
Czas najwy?szy, by odwiedzaj?cy t? stron? dowiedzieli si? czego? wi?cej.
Zach?cam do uczestnictwa w spotkaniach z kandydatami i do zadawania pyta?, nawet tych najtrudniejszych.
I nie dajcie si? nabra? na populizm!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ja13



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 32

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekamy na oficjalne kandydatury og?oszone w Pa?stwowej Komisji Wyborczej.
,,Nie dajcie si? nabra? na populizm'' -Dakko. Najwi?kszy populista - Polak z Samoobrony jest wicepremierem Polski. Nie pochwalem tego ale jak wida? cel u?wi?ca ?rodki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dakko
Site Admin


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 64

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja13 napisał:
,,Nie dajcie si? nabra? na populizm'' -Dakko. Najwi?kszy populista - Polak z Samoobrony jest wicepremierem Polski. Nie pochwalem tego ale jak wida? cel u?wi?ca ?rodki.

I teraz ca?y ?wiat z nas si? ?mieje, a 3/4 Polaków z samych siebie. No i w?a?nie dlatego ju? nie powtarzam tylko si? dr?:
NIE DAJCIE SI? NABRA? NA POPULIZM!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja13 napisał:
Czekamy na oficjalne kandydatury og?oszone w Pa?stwowej Komisji Wyborczej. ,,Nie dajcie si? nabra? na populizm'' -Dakko. Najwi?kszy populista - Polak z Samoobrony jest wicepremierem Polski. Nie pochwalem tego ale jak wida? cel u?wi?ca ?rodki.

Ja13 - To Twoje motto? Zalatuje machiavellizmem. Nie by?oby w tym nic dziwnego, tylko ?e Niccolo ?y? w XVw. i wtedy takie has?o by?o maksym? na czasie. Przez wiele setek lat ludzie odkrywali (cz?sto na nowo), ?e wcale jednak nie jest to do ko?ca prawda.
Machiavelli powiedzia? te? ustami "Ksi?cia":
Niccolo Machiavelli napisał:
„...skoro sympatie ludzi zale?? od ich sk?onno?ci, postrach za? spoczywa w r?ku ksi?cia, rozumny tedy ksi??? polega? b?dzie na tym, co nale?y do niego, nie za? na tym, co nale?y do innych"

Tego oczekujesz od rozumnego burmistrza?
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ja13



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 32

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisa?em, ?e nie pochwalam tego. Jednak samoistnie nasuwa si? refleksja.
Niccolo ?y? w XV wieku. A opisany ksi??e by? panem ?ycia i ?mierci i nie by? wybierany co cztery lata. To tylko my Polacy mamy to w genach poprzez wybory królów w sejmach czteroletnich. I to by?y jakie? namiastki demokracji. Taki ksi??e móg? sia? postrach je?eli mia? taki kaprys. A u nas kaprysy maj? wszyscy. Mam w?adz? mam kaprys. Mog? sobie pozwli?. M?dry burmistrz powinien mie? sympati? ludzi, zna? ich sk?onno?ci ale posiada? równie? nutk? postrachu.Mie? swoj? strategi?, cel i d?zy? do niego. Takie same cech powinni posiada? radni. Bo to oni wytyczaj? drog? Burmistrzowi.
Mamy swoj? ma?? ojczyzn?. ?yjemy w niej u?miechamy, k?ucimy i umieramy. Dlaczego cz?owiek cz?owiekowi jest wilkiem. Przecie? ?ycie jest takie krótkie. Przecie? ka?dy chcia?by ?y? bez stresów. Czy to takie trudne. Ale natura ludzka mimowolnie nakazuje dokopa? bli?niemu. I wi?kszo?? tak post?puje. Mi?dzy innymi, czasami i ja. Nikt z nas nie jest doskona?y. I ksi??e i Burmistrz, Radny i zwyk?y cz?owiek. Musimy z tym ?y?. Bo inaczej byliby?my ?wiadkami filozofi egzystencjalnej -Sartrea. Negacji wszystkiego i wszystkich. Czyli- ?ycie nie ma sensu. A ja twierdze, ?e ma.
A czy Burmistrz musi posiada? kwalifikacje? Wydaje mi si?, ?e wystarczy aby by? cz?owiekiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dakko
Site Admin


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 64

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja13 napisał:
A czy Burmistrz musi posiada? kwalifikacje? Wydaje mi si?, ?e wystarczy aby by? cz?owiekiem.
Nie zgadzam si?. W ?rodku Europy, w strukturach Unii, przy olbrzymich szansach dla takich gmin jak nasza - kwalifikacje s? konieczne.
By? Cz?owiekiem, owszem - zgoda. Ale bez kwalifikacji, bez do?wiadczenia w kierowaniu grup? pracownicz?, czy w?asn? firm?, bez bieg?ej znajomo?ci angielskiego, lub cho?by niemieckiego - nie ma szans. Burmistrz musi by? dobrym menagerem, elokwentnym, prawid?owo wys?awiaj?cym si?, inteligentnym, spokojnym i opanowanym. Nie mo?e reagowa? z?o?ci?, zaciska? z?bów i pi??ci, unosi? si? gniewem. Osobi?cie nie ?ycz? sobie, aby ewentualny nowy burmistrz uczy? si? na nas. To by?yby zmarnowane 4 lata.
Kwalifikacje nia s? potrzebne do burzenia, a jak uczy historia ten, kto burzy nie potrafi budowa?.
Taki burmistrz sam si? o?mieszy, a nam prze sw? niekompetencj? zrobi krzywd? - pisz? ku przestrodze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rodmanfeta



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 91

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A przed kim nas dakko przestrzega przecie? mia?oby? jawnie Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dakko
Site Admin


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 64

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jawnie, owszem.
W sprawach wypowiedzi, programów, obietnic itd.
A przed kim ostrzegam? Reczej przed czym: przed niekompetencj?, z?o?ci?, itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rodmanfeta



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 91

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co? licho z ta jawno?cia Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja13 - Nie zgadzam si? z Tob? w nast?puj?cych kwestiach:
1) Refleksja nie nasuwa si? samoistnie (mianowicie, ?e cel u?wi?ca ?rodki)
2) U nas kaprysy maj? wszyscy - nie wszyscy, tylko rodzynki
3) Ludzie wytyczaj? drog? burmistrzowi - my?l?, ?e LUDZIE i burmistrz powinni wspó?pracowa?
4) Nataura ludzka nakazuje, aby dokopa? bli?niemu - powiem krótko: nonsens.
5) Wi?kszo?? tak post?puje - na szcz??cie nie.
6) Radny i zwyk?y cz?owiek... Radny = zwyk?y cz?owiek = burmistrz.
7) Filozofia egzystencjalna to negacja wszystkiego i wszystkich. Nie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Egzystencjalizm_(filozofia)
8) Burmistrz nie MUSI POSIADA? KWALIFIKACJI - MUSI i musi je poszerza?.

Je?eli chodzi o reszt?, to zaimponowa?e? mi wyznaniem, ?e
"mi?dzy innymi, czasami kopiesz bli?niego". Naprawd? niewiele osób potrafi
si? do tego przyzna?, wi?c respekt ode mnie. Ja wierz?, jednak, ?e natura
ludzka to d??enie do budowania rzeczy razem.

I mimo, ?e nie zgadzam si? z Tob? cz??ciej, ni? si?
zgadzam nie mam ochoty Ci dokopa?.
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!


Ostatnio zmieniony przez loiogzmieen dnia Pią Paź 20, 2006 2:07 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rodmanfeta



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 91

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuwa jaki fizolof Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 7:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O rany, ale zrobi?o sie uczenie.
A zwykli ludzie maj? gdzie? wywody filozoficzne. Ich interesuje, przynajmniej wiekszo??, ?eby by?o co garnka w?ozy?, ?eby dzieci mog?y do szkó? chadza? i ?eby mozna by?o co porz?dnego na grzbiet w?o?y?.
Nie interesuje ich wielka polityka i s?owa z nia zwi?zane.
S?owa zwi?zane z polityka dostaja w ostatnich czasach w ko??, zreszta za sprawa samych polityków. Bo wiekszo?? z nich ma kompleksy i nie ma szacunku dla siebie. A ze nie szanuja siebie wi?? nie szanuja nas, wyborców, gadaja co im slina na j?zyk przyniesie. A poniewaz zwykle - cze?ci naszych miejscowych polityków- nic nadzwyczajnego nie przychodzi do g?owy plat? bzdury, obiecuja gruszki na wierzbie wg. zasady aby do wyborów. Bo po wyborach maja nas serdecznie do?? i udaja wielkie zdziwienie kiedy im sie przypomina o obietnicach przedwyborczych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze?? Radku,

To bardzo interesuj?ce co piszesz, ale dopóki nie poprzesz tych s?ów przyk?adami (lokalnymi Smile ) to b?d? je traktowa? jako kolejny wywód FILOZOFICZNY (by?o psych. - przez pomy?k?). Jestem szczerze zainteresowany...
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!


Ostatnio zmieniony przez loiogzmieen dnia Sob Paź 21, 2006 6:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"To bardzo interesuj?ce co piszesz, ale dopóki nie poprzesz tych s?ów przyk?adami (lokalnymi ) to b?d? je traktowa? jako kolejny wywód psychologiczny. Jestem szczerze zainteresowany"
Pan, ale widze jestesmy na Ty, nie jestes zorientowany w sytuacji? A to dziwne, bo na forum widze Ciebie od d?uzszego czasu. Stad wniosek ?e doskonale wiesz o czym pisze oraz doskonale wiesz o s?owach g?oszonych przez naszy lokalnych " politytków"( o matko jak to szumnie brzmi). a w psychologa nie mam zamiaru sie bawic z uwagi na brak kwlifikacji w tym kierunku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,

Radek, nie wiem za kogo mnie bierzesz, ale gwarantuj? Ci, ?e jakby?my si? spotkali w realu to nie odezwa?by? si? do mnie per Pan. No oczywi?cie, ?e jestem na forum od d?u?szego czasu, ale to g?ównie dlatego, ?e czuj? si? Reczaninem a na codzie? nie mog? w Reczu mieszka?. St?d te? nie za bardzo si? orientuj? "na bie??co" w wypowiedziech naszych polityków, przynajmniej nie wszystkich. Nie wchodz? tutaj dla polityki tylko raczej dla polemiki z Wami ludzie. Wielkie sorry za "psychologiczny" - chodzi?o mi o filozoficzny, nie wiem czemu ale mi si? pomyli?o. Ju? to zmieniam. Wi?c pe?ne zdanie brzmi: bez przyk?adów jest to dla mnie kolejny wywód filozoficzny.
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Recz Strona Główna -> Forum Recza - wej?cie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group