Forum Recz Strona Główna Recz
Forum dyskusyjne Recza
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KWW Rozwój Recz-Gmina
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Recz Strona Główna -> Forum Recza - wej?cie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze?? JAH,

No nie prawda. Mamy bardzo wielu. Cz?sto tylko nie udzielaj? si? w Reczu, ale jest wielu takich, którzy i tego si? nie boj? - tak, nie boj? si? - bo odwa?y? si? ujawni? i pokaza?, ?e dysponuje si? czym? wyj?tkowym, czego inni nie maj?, jest w ma?ej miejscowo?ci czym? bardzo trudnym. Nawet je?eli zaproponujesz si? tym "czym?" podzieli?, to i tak wielu woli ?eby? to straci?, ni? ?eby? mia? i si? dzieli?.

Ale nie oszukujmy si?, bo tych "wielu" o których mówi? to w?a?nie "my".

John F. Kennedy powiedzia? kiedy?:
"Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country."
~ Nie pytaj ci?gle co kraj mo?e zrobi? dla ciebie; spytaj lepiej co ty mo?esz zrobi? dla kraju.

My?l?, ?e powinni?my cz??ciej pyta? co mo?emy zrobi? dla Recza, zamiast narzeka?, ?e
Recz nic nie robi dla nas. Recz to my.

Pozdrawiam wszystkich aktywistów (nawet je?eli nielicznych Wink
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"No nie prawda. Mamy bardzo wielu. Cz?sto tylko nie udzielaj? si? w Reczu, ale jest wielu takich, którzy i tego si? nie boj? - tak, nie boj? si? - bo odwa?y? si? ujawni? i pokaza?, ?e dysponuje si? czym? wyj?tkowym, czego inni nie maj?, jest w ma?ej miejscowo?ci czym? bardzo trudnym. Nawet je?eli zaproponujesz si? tym "czym?" podzieli?, to i tak wielu woli ?eby? to straci?, ni? ?eby? mia? i si? dzieli?".
No nareszcie jakie? s?owa które trafnie okreslaj? nasze ma?omiasteczkowe ?rodowisko. Potrafimy tylko szeptac po k?tach ze ten jest taki a tamten owaki.
Nie daj Boze, spróbuj zrobic cos pozytywnego - od razu jeste? na li?cie podejrzanych.
Czy uda sie to zmieni?, kto mi odpowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JAH



Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 10

PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj loiogzmieen
Musze przyznac Ci racje sa w Reczu ludzie aktywni. Prawde mowiac ja sie do nich nie zaliczam i nie mam zamiaru narzekac gdyz samym narzekaniem nic sie nie zdzia?a, a mnie nie chce sie dzia?ac:)
Przepraszam wszystkich tych którzy sa aktywni a ja ich nie zauwazy?em
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dakko
Site Admin


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 64

PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam na 100% pewne informacje, ?e "Aktywni" z plakatów, to nie s? ci "aktywni", o których my?lisz Radku1. Wi?c nie ma sensu robi? tym "naszym" reklamy.
A co do wypowiedzi JAH'a - nie uwa?am, ?e w Reczu nie ma ludzi aktywnych. Mam na my?li aktywnych w pozytywnym tego s?owa znaczeniu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dakko wiem ze ci aktywni to nie ci"aktywni". Nawet przez mysl mi nie przesz?o aby uprawia? jakakolwiek reklam?. czytaj?c dok?adnie moje wypowiedzi napewno nie zobaczysz tam ani kawa?ka reklamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loiogzmieen



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 54

PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,

Cytat:

Dakko wiem ze ci aktywni to nie ci"aktywni". Nawet przez mysl mi nie przesz?o aby uprawia? jakakolwiek reklam?. czytaj?c dok?adnie moje wypowiedzi napewno nie zobaczysz tam ani kawa?ka reklamy.


Spokojnie radek1. Tu raczej chodzi?o o negatywny rozg?os, którego nie ma co wogó? swoich nie-sprzymierze?ców wznieca?, bo zamiast im szkodzi? - pomagasz. Dzisiaj zacytuj? innego obywatela Ameryki - Madonn?:
Kod:

"Nie wa?ne co o tobie gadaj?, wa?ne ?eby gadali."


Na pewno s?ysza?e? o skandalach z udzia?em Madonny - i o to jej w?a?nie chodzi?o. A co sobie o tym my?lisz jest twoj? spraw?.

Oryginaln? Madonn? bardzo lubi?, ale po co reklamowa? nasze reczowskie madonny?
_________________
Loiogzmieen,
abrakadabra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Spokojnie radek1. Tu raczej chodzi?o o negatywny rozg?os, którego nie ma co wogó? swoich nie-sprzymierze?ców wznieca?, bo zamiast im szkodzi? - pomagasz."
Przyznaje racje, ale jest jedno ma?e ale.
Tym sposobem pozbawiamy si? prawa do krytyki tego co nam bedzie proponowane bo ze b?dzie nikt chyba nie ma watpliwo?ci.
Ja tam tego wszystkiego co nam bedzie proponowane nie zamierzam przyjmowac bezkrytycznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dakko
Site Admin


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 64

PostWysłany: Sob Paź 07, 2006 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pragn? poinformowa?, ?e zarejestrowany zosta? Komitet Wyborczy "Ruch Spo?eczny Gminy i Miasta Recz".
Wi?cej informacji na stronie http://www.ruch.recz.com.pl
Zapraszam do jej odwiedzenia. Chocia? nie jest jeszcze sko?czona, mo?na na niej znale?? sprawozdanie z realizacji programu wyborczego z roku 2002.
Czy pozosta?e komitety b?d? si? chcia?y rozliczy? z realizacji swoich programów sprzed 4 lat? Odwagi ?ycz?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ja13



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 32

PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po zapoznaniu si? z realizacj? programu wyborczego zaprezentowanego w 2002r. przez Ruch Spo?eczny Gminy i Miasta Recz musz? stwierdzi?, ?e jedynym plusem obecnie rz?dz?cego jest skomputeryzowanie Urz?du Miejskiego. Pozosta?e ,,sukcesy'' s? efektem dzia?a? poprzedników. Ju? w rozpacz wprowadzi?o mnie samo wprowadzenie w którym, cytuj?,, Za najwi?kszy sukces Ruchu Spo?ecznego uwa?amy rozbudzenie w mieszka?cach gminy zainteresowania jej losem oraz aktywno?ci?''. W tym miejscu nale?a?o by napisa?, ?e najwi?kszym sukcesem Ruchu Spo?ecznego jest aktywne rozbudzenie przera?enia o dalszy los mieszka?ców gminy. Mo?na napisa? tomy ró?nych programów i p?ywa? do woli. To tak jak obiecanie dziecku paczki w której nie wiadomo co jest i kiedy j? dostanie. Jedynym ratunkiem jest pozyskanie inwestora i jeszcze raz INWESTORA. Dopiero wtedy b?dzie mo?na z rodzinami wyjecha? na ?cie?ki rowerowe. Jestem realist? i wiem, ?e je?eli nie ma pieni?dzy w kasie miejskiej to nikt nic nie zrealizuje. Ale tworzenie w niesko?czono?? tysi?cy samych programów jest dzia?aniem dla dzia?ania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"W tym miejscu nale?a?o by napisa?, ?e najwi?kszym sukcesem Ruchu Spo?ecznego jest aktywne rozbudzenie przera?enia o dalszy los mieszka?ców gminy".
Nie jestem zwolennikiem ruchu ale to te s?owa napawaja mnie przera?eniem.
A co Ja13 poza s?owami zrobi? ?eby w gminie by?o lepiej. S?ycha? tylko s?owa " co wyscie zrobili?" a ja bym wola? us?yszec slowa "co mysmy zrobili ?eby by?o lepiej".
Skoro piszesz ?e "jedynym ratunkiem jest pozyskanie inwestora i jeszcze raz INWESTORA" to mo?e spróbuj go pozyska? albo przynajmniej zach?ci? do przyjazdu.
Bo je?eli to maja by? kolejne s?owa, s?owa - to ja dziekuje.
Takich wybawicieli którzy potraffia tylko gadac lub pisa? znam wielu. A chyba nie o to chodzi.
I na koniec - niestety bez programów dzia?ania nie da sie dzia?a?, one sa podstawa do pozyskiwania ?rodków zewn?trznych.
Ale to jak widze nie dla wszystkich jest oczywiste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dakko
Site Admin


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 64

PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozyska? inwestora - zgadzam si? i podpisuj? obiema r?kami.
Ale prosz? mi wskaza? takiego g?upka, który zechce inwestowa? w gminie, która nie ma planu przestrzennego zagospodarowania. W 2002 roku okaza?o si?, ?e w gminie Recz nie zatroszczono si? o takowy. Dlaczego rada poprzedniej kadencji pod ?wiat?ym przewodnictwem jednego z kandydatów na burmistrza nie zaj??a si? t? spraw?? Dopiero w tej kadencji powsta?y plany miejscowe. A jak wa?ny jest to problem wie ka?dy, kto próbowa? zdoby? cho?by pozwolenie na budow? domu.
Dlaczego w naszej gminie nie by?o czego? co nosi nazw? "Wieloletni Plan Inwestycyjny" umo?liwiaj?cy ubieganie si? o ?rodki unijne?
Dlaczego zamkni?to inwestycj? po oddaniu szko?y? Przecie? projekt przewidywa? hal? sportow?? Gdyby wówczas poci?gni?to jej budow?, dzi? by?aby sko?czona. Teraz wszyscy wycieraj? sobie usta psioczeniem, ?e jeszcze nie zbudowana. Przecie? wszystko trzeba by?o zaczyna? od pocz?tku i ponosi? dodatkowe koszty. O tym jednak nikt si? nawet nie zaj?knie. Ci??ko wyt?umaczy? ludziom, ?e od z?o?enia projektu, od napisania wniosków o dofinansowanie, poprzez uzyskania pozwolenia na budow?, do realizacji up?ywa czasem 2 lata, a czasem d?u?ej przy "?yczliwo?ci" i naciskach na "nie". Ale temat hali sportowej jest ?wietny w?a?nie na kampani? wyborcz?.
Oczywi?cie w ?wietle rozpocz?tej kampanii liczy? si? nale?y ze s?owami krytyki - ale có?, zawsze ten, kto jest przy w?adzy obrywa najwi?cej. A jak mieli?my okazj? przekona? si? w czasie wyborów parlamentarnych w ubieg?ym roku - kampania negatywna, pe?na k?amstw i oszczerstw przynosi sukces. Niestety.
Szkoda tylko, ?e ludzie maj? tak? krótk? pami?? i nie pami?taj? lub nie chc? pami?ta? jakie by?y problemy 4 lata temu i co zosta?o w gminie zrobione w kadencji 1998-2002 i porówna? jak gmina wygl?da dzi?? W jakim stanie by?y chodniki i drogi gminne (drogi, których w?a?cicielem jest gmina), ile by?o pretensji i skarg na fatalne o?wietlenie, a przypomnijmy te? kto pozamyka? ?wietlice wiejskie (które teraz reaktywujemy) i zlikwidowa? szko?? w Pomieniu, ?e o konieczno?ci przej?cia zdewastowanej hydroforni zaopatruj?cej w wod? Recz ju? nie wspomn?. Tak mo?na by pisa? i pisa?. Szkoda mojego czasu - mam pilniejsze sprawy na g?owie.
P.S.
Ja13, prosz? mojej wypowiedzi nie odbiera? osobi?cie.
Znam Twojego kandydata na burmistrza i szanuj? jako cz?owieka. Je?li wygra wybory mo?e liczy? na moj? pomoc w realizacji m?drych projektów.
Nale?? bowiem do ludzi, którzy wol? budowa? ni? burzy?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ja13



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 32

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 7:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam si? z Tob? dokko ja te? nale?? do ludzi którzy wol? budowa? ale nie mog? sie oprze? refleksji na temet dzia?a? obecnie nam panuj?cego i jego dominacji nad Rad?, która jest wprzewa?aj?cej cz??ci ubezw?asnowolniona.
Przyk?ad.
Bud?et na 2006r. - dane te znajduj? si? na oficjalnej stronie UM.
Bud?et Gminy na 2006r.-dochód wynosi 12.236.296.z?
Deficyt bud?etowy wynosi 5.205.885z?. gdzie w 2002r. wynosi? nieco ponad 1.000.000z?.
Rada Miejska upowa?nia Burmistrza na zaci?gni?cie kredytu w wysoko?ci 6.091.991z?. to jest prawie na granicy bezpiecze?stwa. Potem to ju? tylko zarz?d komisaryczny.
Na co posz?y te pieni?dze- bez komentarza.[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radek1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 138

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Rada Miejska upowa?nia Burmistrza na zaci?gni?cie kredytu w wysoko?ci 6.091.991z?. to jest prawie na granicy bezpiecze?stwa. Potem to ju? tylko zarz?d komisaryczny.
Na co posz?y te pieni?dze- bez komentarza.[/url]"
Szanowny Ja13, gdybys przejawi? cho? troche zaintertesowania praca rady to by? nie plót? takich bzdur. Nie dalej jak na oostatniej sesji Skarbnik Gminy poinformowa?a rad? ?e zad?u?enie gminy wynosi poni?ej 30%. Jak z tego widac do zarz?du komisarycznego daleka jeszcze droga.
Potwierdza to r ównie? RIO w swojej opinii o wykonaniu bud?etu za I pólrocze 2006 r.
Dlatego jeszcze raz pro?ba o bardziej wnikliwe zainteresowanie sie tematem a nie powtarzanie niesprawdzonych bzdur.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ja13



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 32

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 5:31 am    Temat postu: Kandydaci na Radnych lista nieoficjalna Odpowiedz z cytatem

Dnia 12.01.2006r. odby?o si? zebranie KKW J. Górczy?skiego na którym z po?ród kandydatów na Radnych do Rady Miejskiej w Reczu postanowiono wystawi?. (Lista nieoficjalna)
Okr?g nr 1
1.Tadeusz Stangi?owski - Recz
2.Roman Babiak - Recz
3.Tadeusz Pelc - Recz
4.Piotr Tatyr?a - Recz
Okr?g nr 2
1.Tadeusz Janiak - Recz
2.Grzegorz Tatyr?a - Recz
3.Adam Jakubowski - Recz
4.Bo?ena Biernacka - Recz
Okr?g nr 3
1.Robert Kwieciarz - N?tkowo
2.Kazimierz Wieczorek - Pami?cin
Okr?g nr 3
1. Miros?aw Wasilewski - Sokoliniec
2. W?odzimierz Packa? - Suliborek
3. Gra?yna Romaniuk - S?utowo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dakko
Site Admin


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 64

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja13 napisał:
Zgadzam si? z Tob? dokko ja te? nale?? do ludzi którzy wol? budowa? ale nie mog? sie oprze? refleksji na temet dzia?a? obecnie nam panuj?cego i jego dominacji nad Rad?, która jest wprzewa?aj?cej cz??ci ubezw?asnowolniona.

Nie zauwa?y?em tej dominacji. Nie zauwa?y?em ubezw?asnowolnienia. Daj przyk?ady, podpowiedz kto zosta? ubezw?asnowolniony i w jaki sposób.
Mam wra?enie, ?e piszesz tak z jakich? osobistych pobudek.
A je?li chodzi o zdominowanie Rady - tak, zosta?a zdominowana przez zawi??, nienawi??, pomówienia, bezpodstawne oskar?enia, plotki, w?a?enie z buciorami w prywatne ?ycie i wtr?canie si? w ?wiatopogl?d. Ale nie ma w tym "zas?ugi" obecnego burmistrza, tylko... no có?, sam doskonale wiesz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Recz Strona Główna -> Forum Recza - wej?cie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group