Mamy Zimę :)
Dodane przez ina dnia Luty 05 2010 16:20:26
Mamy Zimę !!!
Dlaczego, wszyscy narzekają, że zimno, że śniegu pełno spadło, że temperatura poniżej zera. Co roku to samo, że zima zaskoczyła drogowców, że drogi nie odśnieżone, I codziennie można przeczytać, usłyszeć, zobaczyć jak to u nas jest tragicznie, bo zima przyszła.
Przecież nie żyjemy na równiku, a jak byśmy żyli to wszyscy by narzekali, że za gorąco, że wilgotność powietrza za duża, że pora sucha albo deszczowa.
Zima 1978/1979 była zimą stulecia. Intensywne opady śniegu, sparaliżowany został cały kraj. Brakowało surowców energetycznych, w większości miast komunikacja miejska nie funkcjonowała, popękały szyny kolejowe. W Suwałkach temperatura nie przekraczała -30°C w dzień. W peryferyjnych dzielnicach wielu miast temperatura w mieszkaniach spadła poniżej 10 stopni. Do odśnieżania skierowano żołnierzy i ciężki sprzęt wojskowy. Autobusy w niektórych okolicach jeździły w specjalnie wykopanych w śniegu tunelach. (Zobacz zdjęcia)
Czy tegoroczną zimę możemy nazwać zimą stulecia?
Jak sami zdążyliśmy zauważyć, atak tegorocznej zimy przypomina nam lata 70-te. Opady śniegu i temperatury spadające do -30-stu stopni niczym nie różnią się od zimy stulecia. Aura pogodowa typowo zimowa.
Nic bardziej nie denerwuje niż narzekanie na zimę w zimie. Czym więc jest nasze narzekanie na zimę wobec walki o przetrwanie, jaka jest udziałem zwierząt każdego dnia.
A tak na marginesie. W takich sytuacjach nie warto "psioczyć" na władze i wynajęte przez nich firmy tylko zakasać rękawy, łopaty w dłoń i do roboty. Bo któż zrobi lepiej jak nie my sami. Czym byłaby zima beż śniegu. Lasy, łąki, pola otulone śnieżną pokrywą. Jeziora, rzeki i strumienie skute lodem. Czy jest coś piękniejszego .
Lubię zimę.A WY ?