Selektywna zbiórka odpadów
Dodane przez chandler dnia Styczeń 03 2012 19:18:28
Mam nadzieję, że to tylko "chwilowe trudności".
Do dzisiaj w rozmowach z mieszkańcami innych gmin mogłem się pochwalić, że Recz jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził selektywną zbiórkę odpadów. Dzisiaj wychodzę wynieść "pety" i trochę szkła (po sylwku, hehe), a tu... surprise.
Więcej ...
Rozszerzona zawartość newsa
Gdzie się podziały pojemniki?! Przecież teraz każdy, kto ma piec, a do tej pory tego nie robił, będzie palił plastiki. A pozostali będą wywalać je do kubłów, co spowoduje, że kubły te już po paru dniach będą pełne. Śmieci więc wylądują obok nich, na co tylko czekają wałęsające się psy. No, będzie jazda.

Za recz.pl
"Burmistrz Recza uprzejmie informuje mieszkańców Gminy Recz, że z dniem 01.01.2012 r. zmienią się zasady odbioru i zbiórki odpadów segregowanych (PET, makulatura, szkło).
W miejsce obecnych pojemników typu ''dzwon'' będą nowe kolorowe pojemniki o pojemności 1100 l., które zostaną ustawione tylko na terenach zabudowy wielorodzinnej.
Mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej otrzymają bezpłatnie worki z logo Firmy ''EKO FIUK'', do których winni gromadzić posortowane odpady, odbierane również bezpłatnie w ustalonych terminach (każde gospodarstwo domowe otrzyma harmonogram wywozu oraz instrukcję zbiórki).
1 stycznia minął tydzień temu, a pojemników jak nie było, tak nie ma. Typowe dla Recza. Znowu zawinili radni opozycji?