Strona Główna Artykuły Linki Galeria Poczta Lipiec 18 2024 14:37:42
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kontakt
Galeria
Oficjalny Recz
Szukaj
Pogoda z ICM
Ostatnie Artykuły
Święto flagi
Tak dobrze żarło - i...
Niez.Int.Port.Mieszk...
Nabór do grupy język...
Wielkie psiska tratu...
Tolerancja medyczna.
Informacja o naborze...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 213
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: eugen
OC AC
Selektywna zbiórka odpadów
Gdzie się podziały pojemniki?! Przecież teraz każdy, kto ma piec, a do tej pory tego nie robił, będzie palił plastiki. A pozostali będą wywalać je do kubłów, co spowoduje, że kubły te już po paru dniach będą pełne. Śmieci więc wylądują obok nich, na co tylko czekają wałęsające się psy. No, będzie jazda.

Za recz.pl
"Burmistrz Recza uprzejmie informuje mieszkańców Gminy Recz, że z dniem 01.01.2012 r. zmienią się zasady odbioru i zbiórki odpadów segregowanych (PET, makulatura, szkło).
W miejsce obecnych pojemników typu ''dzwon'' będą nowe kolorowe pojemniki o pojemności 1100 l., które zostaną ustawione tylko na terenach zabudowy wielorodzinnej.
Mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej otrzymają bezpłatnie worki z logo Firmy ''EKO FIUK'', do których winni gromadzić posortowane odpady, odbierane również bezpłatnie w ustalonych terminach (każde gospodarstwo domowe otrzyma harmonogram wywozu oraz instrukcję zbiórki).
1 stycznia minął tydzień temu, a pojemników jak nie było, tak nie ma. Typowe dla Recza. Znowu zawinili radni opozycji?
Komentarze
cogito dnia marzec 28 2012 15:48:03
nie potrzebne jest selekcjonowanie opakowań plaskikowych , wystarczy nałożyć na nie kaucję . Tak jest od lat u naszych zachodnich sąsiadów , butelki PET i puszki alu wszystko do zwrotu . i sie opłaca.
w naszym kraju niestety się nie da ,jesteśmy tak bogaci ,ze nie tylko nie chce się nam selekcjonować odpadów to jeszcze marnujemy tony szkła i plastiku .
Chata_z_kraja dnia listopad 17 2014 17:24:33
Szkła jak szła, ale tony plastiku u nas w Reczu nie ulegają zmarnowaniu - co to to nie, światli mieszkańcy do takiego marnotrawstwa nie dopuszczają: ze slamsu w rynku (murek za "Niedźwiedziem", wejście od Poczty) walą straszliwie śmierdzące, dławiące dymy z palonego tam wszystkiego, co "sie poli", oprócz uznanego prawem opału... To samo dzieje się na peryferiach, vide osiedle "Dolinka" na górze, za Stacją Paliw - makabryczna spalarnia latem gromadzonych butelek i wszelakiego plastikowego śmiecia, o zmroku i nocami zamieniane przez Drogich Parafian w krematorium. Straż Miejska czyha z radarem na głupszych niż Kodeks Drogowy przewiduje, a tymczasem tuż obok czynem ciągłym " OD LAT I BEZKARNIE łamane jest kilka chwalebnych i świetlanych ustaw chroniących (niestety tylko na wszystkowytrzymałym papierze!!) zdrowie Drogich Wyborców-po(d)miot i sens istnienia naszych wspaniałych, za plastikowymi oknami nic nie czujących Obieralnych Wadz...Skądinąd wiadomo, że jak się nie czuje - się nie współczuje - i ta tragiczna w skutkach ekopatologia trwa latami, choć mogłaby z niej Gmina niezły grosz wydusić, być może większy niż z fotoradar(ów)u najniższy mandat to było nie było 5000 zeta/komin...Niestety trzeba by gończe nozdrza Straży Miejskiej "przekierować" w inną, tym razem ważniejszą dla wszystkich mieszkańców stronę: w stronę zainteresowania, czym palą w piecach nasi parafialni wszystko i wszystkich truciciele. Wyczulić Straż Miejską i Policję na lokalizację kominów rozsiewających obrzydliwe zapachy, niech ustalą(a to arcyproste!), w których komórkach "to" ciułane całe lato "biopaliwo" przetrzymują, i zawartość szopek na koszt ich właściciuli u progu sezonu grzewczego powywozić na wysypisko!!
I jeszcze jedna życiowo ważna sprawa: skoro kasa miejska w stronę miejscowej Parafii im. o ironio Chrystusa Króla od zawsze szeroko stoi otworem burmistrz i RM mogliby wejść w porozumienie ze swoim utrzymankiem-proboszczem, poprosić Monsignore(jak trzeba to na kolanach, w końcu latami praktyki mają to przećwiczone i w odruchach zakodowane!) by z ambony stosowny apel do swoich drogich parafian wygłosił, gromami i ogniami, jakimi dysponuje, w krnąbrnych truciciuli cisnął i ich postraszył. Niech się choć ten raz na coś przyda, wszak i on koło Rynku mieszka i żyje, też tym zatrutym powietrzem oddycha, te same nowotwory i jemu zagrażają...
dengdeng dnia wrzesień 11 2015 02:37:50
Replica watches

Louis Vuitton Handbags

Chanel Handbags

Balenciaga Handbags

Replica watches
AnnaMaria dnia wrzesień 24 2015 14:12:01
Very useful article for me, there is more information I have is very important.
sewa elf
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowa fotografia
Pożyczka RRSO 0%