Strona Główna Artykuły Linki Galeria Poczta Luty 28 2024 00:24:32
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kontakt
Galeria
Oficjalny Recz
Szukaj
Pogoda z ICM
Ostatnie Artykuły
Święto flagi
Tak dobrze żarło - i...
Niez.Int.Port.Mieszk...
Nabór do grupy język...
Wielkie psiska tratu...
Tolerancja medyczna.
Informacja o naborze...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 213
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: eugen
OC AC
Mamy Zimę :)
Mamy Zimę !!!
Dlaczego, wszyscy narzekają, że zimno, że śniegu pełno spadło, że temperatura poniżej zera. Co roku to samo, że zima zaskoczyła drogowców, że drogi nie odśnieżone, I codziennie można przeczytać, usłyszeć, zobaczyć jak to u nas jest tragicznie, bo zima przyszła.
Przecież nie żyjemy na równiku, a jak byśmy żyli to wszyscy by narzekali, że za gorąco, że wilgotność powietrza za duża, że pora sucha albo deszczowa.
Zima 1978/1979 była zimą stulecia. Intensywne opady śniegu, sparaliżowany został cały kraj. Brakowało surowców energetycznych, w większości miast komunikacja miejska nie funkcjonowała, popękały szyny kolejowe. W Suwałkach temperatura nie przekraczała -30°C w dzień. W peryferyjnych dzielnicach wielu miast temperatura w mieszkaniach spadła poniżej 10 stopni. Do odśnieżania skierowano żołnierzy i ciężki sprzęt wojskowy. Autobusy w niektórych okolicach jeździły w specjalnie wykopanych w śniegu tunelach. (Zobacz zdjęcia)
Czy tegoroczną zimę możemy nazwać zimą stulecia?
Jak sami zdążyliśmy zauważyć, atak tegorocznej zimy przypomina nam lata 70-te. Opady śniegu i temperatury spadające do -30-stu stopni niczym nie różnią się od zimy stulecia. Aura pogodowa typowo zimowa.
Nic bardziej nie denerwuje niż narzekanie na zimę w zimie. Czym więc jest nasze narzekanie na zimę wobec walki o przetrwanie, jaka jest udziałem zwierząt każdego dnia.
A tak na marginesie. W takich sytuacjach nie warto "psioczyć" na władze i wynajęte przez nich firmy tylko zakasać rękawy, łopaty w dłoń i do roboty. Bo któż zrobi lepiej jak nie my sami. Czym byłaby zima beż śniegu. Lasy, łąki, pola otulone śnieżną pokrywą. Jeziora, rzeki i strumienie skute lodem. Czy jest coś piękniejszego .
Lubię zimę.A WY ?


Komentarze
Misiek dnia luty 09 2010 17:12:46
Jest racja. Nikt nie zrobi lepiej jak my sami. Z tym odśnieżaniem wszystko polega na tym, że ludzie płacą podatki. I mają prawo się domagać. A to, że odśnieżania nie ma? Nigdy nie było i nigdy nie będzie. Pociesza jedynie fakt, że kiedyś przyjdą czasy kiedy nie będziemy za to płacić na takich zasadach jak teraz. A co do samej zimy... to śnieg się nie lepi, bo mróz za duży.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowa fotografia
Pożyczka RRSO 0%