Strona Główna Artykuły Linki Galeria Poczta Maj 23 2024 16:46:34
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kontakt
Galeria
Oficjalny Recz
Szukaj
Pogoda z ICM
Ostatnie Artykuły
Święto flagi
Tak dobrze żarło - i...
Niez.Int.Port.Mieszk...
Nabór do grupy język...
Wielkie psiska tratu...
Tolerancja medyczna.
Informacja o naborze...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 213
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: eugen
OC AC
Biogazownie w gminie
Szanowni Mieszkańcy GMINY RECZ, czy wiecie, że Burmistrz dokłada wszelkich starań do tego aby w obrębie naszej gminy powstały dwie biogazownie??? Te przynoszące mieszkańcom jedynie okropny fetor inwestycje planowane są przy miejscowości Pomień i Grabowiec. Z czym wiąże sie budowa biogazowni? Głównie z ogromnym smrodem. Nie będzie śmierdziało tylko nam w Pomieniu, odór dotrze z pewnością do Recza i okolicznych sołectw. Ponadto wielkogabarytowe tiry, przewożące śmierdzące surowce typu kiszonka i kurzy obornik (minimum 30 tirów dziennie) będzie jechało do Pomienia ulicą Choszczeńską i do Grabowca, mijając przedszkole miejskie i zabytkową Basztę Drawieńską. Nazywając rzeczy po imieniu, codziennie pod oknami mieszkańców tych ulic będą przez 24h jeździły ogromne auta z śmierdzącym kurzym gnojem!!! Mało tego tiry będą jeździły drogą Recz- Choszczno, którą każdego dnia nasze dzieci dojeżdżają do szkół i przedszkoli, a my do pracy. Nasze życie ulegnie całkowitej zmianie, a wydostające się substancje odorogenne są szkodliwe dla zdrowia. MUSIMY PROTESTOWAĆ!!! Burmistrz Recza stawia zyski nad dobro mieszkańców gminy.

KOMITET PROTESTACYJNY WSI POMIEŃ
Komentarze
Misiek dnia luty 07 2014 15:31:30
Nie pachnie to najlepiej. A jak sprawa wygląda w Niemczech? Tam ponoć jest dużo takich biogazowni. Czy starania Burmistrza odnoszą jakiś skutek? Jak duże mają być te biogazownie? Jakiej mocy? Spalanie biomasy na szeroką skalę doprowadzi do wyjałowienia gleby. To co z ziemi zabrane powinno do niej wrócić.
Misiek dnia luty 07 2014 15:42:30
Spalarnie biomasy, biogazownie czy gaz łupkowy to pomysły, które nie powinny spotkać się z aprobatą w naszym kraju.
Chata_z_kraja dnia listopad 11 2014 22:32:52
Cyt: " Nie będzie śmierdziało tylko nam w Pomieniu, odór dotrze z pewnością do Recza i okolicznych sołectw". - k.cyt.
W związku z powyższym nie rozumiem, o co Wam Szanowni Mieszkańcy Pomienia chodzi? Jeśli o dobrostan mieszkańców Recza - chwalić solidarność i żywą, jawnie okazaną nam miłość bliźniego swego!smileysmileysmiley
A tak na poważnie - właśnie w mediach pokazywany był na dniach horror uciążliwości dnia powszedniego mieszkańców podwarszawskiego Radiowa, mających za sąsiada wielką i mającą być rozbudowaną...kompostownię- źródło niewyobrażalnego, niosącego się kilometrami fetoru... Podobny codzienny horror mają mieszkańcy jednej z miejscowości na trasie Choszczno-Barlinek, im z kolei życie umila ferma norek czy innych futrzaków... Słusznie protestujecie - gdy już obcy kapitaliści wejdą z buldożerami i poczną budować będzie za późno, zatem pozostaje Wam wziąć przykład z postawy mieszkańców Królowego Mostu - bohaterów serialu "U Pana Boga za...", wybrać spośród siebie babkę na miarę Struzikowej - i jadącym maszynom w poprzek drogi z humorem lec...smiley
Chata_z_kraja dnia grudzień 29 2014 19:47:51
Ciekawe jak do problemu budowy biogazowni podejdzie nowy burmistrz...Wiadomo - nowa miotła...itd...smiley
Czy będzie zajęty głównie "pokazywaniem się" w towarzystwie co znamienitszych postaci tego świata bajek w jakim wydaje się świetnie czuć - czy weźmie na wstrzymanie i ostro zacznie działać na rzecz potrzeb szarej wyborczej masy.

Czy zacznie się wsłuchiwać w melodykę głosów oddolnych czy gorliwie "wsłuchany co mu grają organy" będzie je miał "w najgłębszym" z możliwych poważaniu.smileysmiley
CZY ZAKONSERWUJE ZASTANY PO ROMANOWSKIM "STAN BEZFORUMOWYCH RZECZY" CZY WYKAŻE SIĘ ODWAGĄ, PODOBNO ZAMKNIĘTE PRZEZ w/w ZAMORDYSTĘ FORUM NA "OFICJALNYM RECZU" PRZYWRÓCI I PRZYNAJMNIEJ W TEJ OPTYKI WAŻNYM WZGLĘDZIE MNIEJ DO ALA ŁUKASZENKI PODOBNY ON BĘDZIE...smileysmileysmiley
PoReczny dnia styczeń 27 2015 18:47:39
Z takimi durniami co to nie chcą nic: ani spalarni, ani kotłowni, ani biogazowni... tylko palą te PET-y i srają po lasach to co można zdziałać na rzecz ochrony środowiska?
A najlepiej niech inwestują w te obiekty u sąsiada, za miedzą - byleby nie u nas..
Co za durnie nam się porodziły po tej transformacji?
PoReczny dnia czerwiec 02 2017 10:36:39
Jak to sie dzieje że z woli ich Boga na świat przychodzi tylu głupich z natury albo ogłupionych z obcowania środowiskowego?
Biogazownia to przecież dar boży - to efekt postępu na pohybel ciemnogrodzia. Protestantów nawiedzonych jakimiś pseudoopiniami w rzeczypospolitej urodzaj. Nie zdaje sobie ta gawiedź sprawy że będzie sie truła i zdegraduje środowisko w ktorym żyje a ich wnuki zastana pustynię i będą nosicielami wielu chorób z nowotworami na czele.
Palcie te śmieci w swoich domowych paleniskach i protestujcie!smiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowa fotografia
Pożyczka RRSO 0%